07.09.2021

Inženjer za relejnu zaštitu i automatiku

Poželjno sa iskustvom u radu sa frekventnim regulatorima, ispravljačima, dcs sistemima i ups-ovima.

Mesto rada: Pančevo

Osnovna zaduženja:

  • Prati poslove na implementaciji, funkcionalnom ispitivanju, puštanju u pogon i osavremenjavanju relejne zaštite i SDU;
  • Učestvuje u poslovima vezanim za planiranje, realizaciju, razvoj, eksploataciju i održavanje sistema zaštite i upravljanja u postrojenju ;
  • Izrađuje tehničke zahteve prema isporučiocu opreme relejne zaštite i upravljanja;
  • Učestvuje u defektaži i prijemnom ispitivanju relejne zaštite;
  • Ažurira pripadajuću tehničku dokumentaciju;
  • Učestvuje u planiranju i održavanju sistema besprekidnog napajanja u transformatorskim stanicama;
  • Učestvuje u planiranju i održavanju sistema relejne zaštite na EEO. Izrađuje godišnji plan održavanja;
  • Učestvuje u kontroli projektne dokumentacije, internim tehničkim pregledima i funkcionalnim ispitivanjima nakon izgradnje i/ili rekonstrukcije EEO;
  • Sprovodi interventno održavanje i otklanjanje uzroka poremećaja u sistemu zaštite i upravljanja;
  • Analizira stanje i pouzdanost relejne zaštite i izrađuje predlog mera za povećanje pouzdanosti i sigurnosti;
  • Analizira poremećaje u elektroenergetskom sistemu i daje predloge za unapređenje pouzdanosti i sigurnosti sistema;
  • Učestvuje u otklanjanju havarijskih stanja;
  • Učestvuje u procesu merenja električnih i neelektričnih veličina u postrojenju;
  • Sprovodi specijalna i preventivna ispitivanja energetskih transformatora i ostalih elemenata EES iz domena: termovizijska ispitivanja, ispitivanja parcijalnih pražnjenja, ultrazvučnih ispitivanja, ispitivanja ulja...
  • Prati i analizira rad pobude i zaštite samog generatora, u svim režimima rada generatora;
  • Sprovodi interne specijalističke obuke iz oblasti relejne zaštite i upravljanja i aplikativnih softvera;
  • Učestvuje u održavanju funkcionalnosti programskih paketa, u cilju raspoloživosti relejne zaštite i SDU.

Uslovi:

  • Sve više elektrotehničke škole/Elektrotehnički fakultet;
  • Minimum dve godina relevantnog radnog iskustva u energetskom sektoru;
  • Iskustvo u radu sa frekvetnim regulatorima, ispravljačima, dcs sistemima i ups-ovima je poželjno;
  • Znanje engleskog jezika.

Nudimo:

  • Ugovor o radu na neodređeno vreme;
  • Mogućnost za lični razvoj i napredovanje;
  • Rad u izazovnom okruženju, u prvoj gasno-parnoj elektrani u Srbiji;

Application Form

First and Last name
In international format,
eg +381 13 32 90 77
Max. 4.77 MB: doc,docx,rtf,pdf
Full text of the Terms is published here