30.09.2022

Viši specijalista u sektoru finansijske kontrole

Mesto rada: Beograd

Osnovna zaduženja:

  • Saradnja sa kreditnim institucijama (bankama), ministarstvima, poreskim organima i partnerima u finansijskom i ekonomskom pravcu;
  • Učešće u procesu usaglašavanja i kontroli ispunjenja finansijskih uslova ugovora, uključujući i transakcije sa bankarskim garancijama i menicama;
  • Saradnja sa eksternim revizorima i specijalizovanim organizacionim jedinicama Društva u okviru procedura godišnje finansijske revizije Društva;
  • Učešće u procesu izrade, implementacije i kontrole ispunjenja sistema internih kontrola Društva;
  • Učešće u prikupljanju i proveri informacija neophodnih za izradu kratkoročnih, srednjoročnih i dugoročnih planova razvoja Društva;
  • Priprema, provera i kontrola izvršenja godišnjeg budžeta Društva, učešće u izradi plansko-činjenične analize na mesečnom nivou;
  • Analiza i kontrola procedura u okviru nabavki u pogledu usaglašenosti sa usvojenim pravilnicima, učešće u usaglašavanju ugovora i kontrola ispunjenja uslova ugovora u finansijsko-ekonomskom delu;
  • Učešće u pripremi ekonomske analize privredne delatnosti, obračuna i analize finansijskih pokazatelja Društva, finansijske analize izvodljivosti budućih projekata;
  • Priprema i prezentovanje neposrednom rukovodiocu analitičkih, informativnih materijala i objašnjenja; priprema potvrda, izveštaja i drugih dokumenata o pitanjima iz nadležnosti Zaposlenog;
  • Učešće u organizovanju i održavanju sastanaka o aktivnostima sektora i pripremanje predloga za optimizaciju delatnosti u okviru finansijsko-ekonomskog pravca.

Uslovi:

  • Visoko obrazovanje — ekonomsko usmerenje
  • Radno iskustvo — minimum dve godine u oblasti finansija/reviziji/konsaltingu (prednost rad u kompanijama Velike četvorke);
  • Poznavanje računovodstva, budžetiranja, finansijske analize;
  • Odlično poznavanje rada u MS Office (napredni nivo MS Excel);
  • Napredno znanje engleskog jezika, prednost je znanje ruskog jezika;
  • Analitički način razmišljanja, odgovornost, inicijativa, spremnost na timski rad, dobre komunikacijske veštine.

Nudimo:

  • Ugovor o radu na određeno / neodređeno vreme;
  • Mogućnost za lični razvoj i napredovanje;
  • Rad u izazovnom, multinacionalnom okruženju.

Application Form

First and Last name
In international format,
eg +381 13 32 90 77
Max. 4.77 MB: doc,docx,rtf,pdf
Full text of the Terms is published here